NeDiUs - dramatický kroužek

V sezóně 2021/2022 jsme pod hlavičkou MěKS založili Dramaťák, dramatický kroužek pro děti od 12 do 15 let pod vedením Lenky Ebelové. 

Říkají si NeDiUs jako Nejtalentovanější-Nejnezkušenější-Nejšikovnější-Nejusměvavější (vyber si) Divadelní Uskupení. 


V okresním kole postupové přehlídky Dětská scéna 2024 získaly děti pod záštitou dětského dramatického kroužku NeDiUs při MěKS Vodňany několik ocenění a postupují do Krajského kola, které se koná 25. 4. v Č. Krumlově

Kristýna Bísková dostala ocenění za interpretaci textu a Adéla Roučková ocenění s postupem do kraje. 

Leontýna Bednaříková, která reprezentovala Gymnázium Vodnany, získala také ocenění s postupem do kraje.


Na závěr roku 2023 vznikl ve spolupráci s tanečním a hudebním oborem ZUŠ Vodňany Adventní večer, kde soubor pracoval s obří loutkou anděla z dílny G. Valentové. Představení bylo site-specifik projektem, který se konal v prostoru vodňanského kostela Narození Panny Marie.

V červnu pak soubor zakončil sezonu představením Medvěd, který nebyl (a nebo byl?) na motivy stejnojmenné knihy F.Taschlina. Inscenace se pak reprízovala ještě v listopadu v rámci oslav KD 50.


Na jaře 2023 se 3 dětští recitátoři ze souboru účastnili okresního kola přehlídky uměleckého přednesu Dětská scéna, dva z nich postoupili do krajského kola – Kristýna Bísková a Zdeněk Špaček, který se probojoval až do kola celostátního ve Svitavách

Ve školním roce se věnují přednesu a recitaci a v prosinci uvedli komponovaný večer poezie a divadelních výstupů s názvem LiteraTŮRA k Vánocům.


Podíleli se také na interaktivní zážitkové hře na téma Harry Potter během Noci divadel listopad 2022 a rozproudili celou budovu kulturního domu ve Vodňanech.

V prosinci 2021 se prezentovali s prvním divadelním představením Vánoční blázen – na motivy stejnojmenné povídky. A na jaře 2022 se  pak zúčastnili krajského kola postupové přehlídky dětského divadla a uměleckého přednesu "Dětská scéna v Bechyni" s představením -  Jen jestli si nevymýšlíš - koláží poezie Sh. Silverteina.


FOTOGALERIE